Kategoriler
Nasıl yapılır?

Vodafone İnternet Sorgulama

Vodafone, kullanıcılarına sunmuş olduğu zengin içerikli paketler sebebiyle birçok telefon kullanıcısı operatör olarak bu firmayı tercih ediyor.

Hâl böyle olunca faturalı ya da faturasız fark etmeden kullanmış olduğunuz paketin içeriğinde kalan interneti sorgulamanız gerekiyor. Bu durumun en önemli sebebi ise hiç ummadığınız bir zaman diliminde internet paketinizin bitmesi ve dünya ile erişiminizin bir anda kesilmesidir. Böyle bir durumla hiç kimse karşılaşmak istemez. Bir önlem olması açısından Vodafone İnternet Sorgulama işlemini sık sık gerçekleştirmeniz, internet paketinizin takibini yapmanız gerekiyor. Bu içeriğimizde internet paketi sorgulamalarının nasıl yapıldığıyla ilgili bilgiler verilmektedir.

Vodafone İnternetimi Nasıl Öğrenebilirim?

Vodafone kullanıcılarının internet paketlerinde kalan internet miktarını sorgulamak için birçok yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerden en basiti ise tüm işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebildiğiniz Vodafone Yanımda uygulamasıdır. Bu uygulamanın içerisinde sadece internet paketinizi değil bunun yanı sıra kalan dakikaları, kalan mesaj haklarını ve güncel fatura tutarınıza kadar her şey sorgulayabiliyorsunuz. İnternet paketi sorgulama işleminin nasıl gerçekleştirildiği aşağıda bulunan adımlarda eksiksiz bir şekilde anlatılmıştır.

  • “Vodafone Yanımda” uygulamasını Google Play aracılığıyla akıllı telefonunuza indirin.
  • İndirdikten sonra uygulamaya sizden istenen bilgileri kullanarak giriş yapın.
  • Bu girişin ardından ana ekranda aşağıya doğru indiğinizde kalan kullanımlarınızı gösteren bir pencere olacaktır.
  • Bu pencereyi sağa ya da sola kaydırarak kalan internet miktarını öğrenebilirsiniz.

Bir adet akıllı telefonu olmayan kullanıcılar Vodafone İnternet Sorgulama işlemi için alternatif yolları değerlendirmelidir. Bu yollar ise; telefonunuzun mesaj kısmına gelerek OZET yazıp 7000’e göndermek ya da yine mesaj kısmına INTERNET SORGU yazıp 700’ göndermek yeterli olacaktır. Her iki mesaja da yanıt olarak internet kullanımlarınız sonucunda kalan internet miktarını anlatan bir mesaj gelecektir.

Vodafone Kalan İnternet Sorgulama

Vodafone İnternet Sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir diğer yol ise geçmişten günümüze birçok kullanıcının kullanmaya devam ettiği arama ekranından *7000#’yi tuşlamaktır. Bu tuşlamalarınız sonucunda karşınıza sayılarla başlayan pencereler çıkacaktır. Bu pencerelerden “Kalan Kullanım Sorgula” seçeneğini seçtiğinizde kalan internet miktarınızı rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bu yöntemler sayesinde internet paketinizin olur olmadık bir zamanda bitmesini rahatlıkla engelleyebilirsiniz.

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments