Kategoriler
Nasıl yapılır?

Vodafone İnternet Ayarları

Bu zamanlarda internetsiz bir hayat yaşamak herkes için zordur. Haberdar olmak, arkadaşlarla iletişim kurmak ve kişisel aramalar gerçekleştirmek için cep telefonunuzda aktif bir internet bağlantısı olması gerekiyor.

Tabii ki akıllı telefonların internet bağlantısını sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmesi için kesinlikle kullanılan operatöre göre internet ayarlarının yapılmış olması lazım. Son zamanlarda çıkan telefon modellerinde bu ayarlar otomatik olarak algılanıyor olsa da bazı cihazlarda ne yazık ki halen daha manuel olarak yapılmalıdır. Vodafone kullanıcısı olup eski model bir cihaza sahip olan kişiler için Vodafone İnternet Ayarları için yapılması gerekenleri bu yazımızda açıklıyoruz.

Vodafone İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Vodafone kullanıcılarının internet ayarlarını yapması için farklı seçenekleri bulunmaktadır. Bu seçeneklerden herhangi birini deneyimleyerek internet ayarlarını yapabilir ve dilediği zaman dilimi içerisinde internete gönül rahatlığıyla bağlanabilir.

Müşteri Hizmetlerini Arayarak İnternet Ayarlarını Yapmak

Dijital çağın artık neredeyse birçok alanda kullanılması sebebiyle fiziksel şubelere giderek işlem yapmak popülerliğini yitirdi. İnternet ayarları gibi basit işlemleri müşteri hizmetleri aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Bu doğrultuda Vodafone internet ayarları almak için uygulayacağınız ilk yok telefonunuzdan 542’yi tuşlayarak müşteri temsilcisine bağlanmak olsun. Müşteri temsilcisini cihazınıza internet ayarlarını içeren bir mesaj yönlendirecektir.

Vodafone Yanımda Uygulamasıyla İnternet Ayarlarını Yapmak

Vodafone Yanımda uygulaması kullanıcıların her türlü işlemini kolayca gerçekleştirmesi için olanak sağlıyor. Bu uygulamadan internet ayarlarınızı alabilirsiniz. İnternet ayarlarını almak için aşağıdaki adımları takip edin.

  • Yanımda uygulamasına giriş yapın.
  • Hat ayarlarına bölümüne girin.
  • Bu bölümde “İnternet Ayarları” başlığı altında bir seçenek olacaktır.
  • Bu seçeneğe tıklayarak internet ayarlarınızı alın.

Vodafone İnternet Ayarlarını Manuel Yapma

Bu ayarları hem android cihazlarınızda hem de iOS işletim sistemine sahip cihazlarınızda rahatlıkla yapabilirsiniz. Android cihazlarda Ayarlar – Mobil Ağlar – Erişim Noktası Adları – Ekle adımlarını takip etmelisiniz. iOS cihazlarda ise Ayarlar – Hücresel – Hücresel Veri yolu izleyerek aşağıdaki bilgileri girmeniz gerekiyor.

İsim : Vodafone Internet
APN : internet
Proxy : boş bırakın
Bağlantı noktası : boş bırakın
Kullanıcı adı : vodafone
Parola : vodafone
Sunucu : boş bırakın
MMSC : boş bırakın
MMS proxy'si : boş bırakın
MMS bağ. nokt. : boş bırakın
MMS protokolü : WAP 2.0
MCC : 286
MNC : 02
Kimlik doğrulama türü : Yok (varsa PAP veya CHAP seçiniz)
APN tipi : default

Burada belirtilen bilgileri eksiksiz olarak girdiğinizde artık cihazınızın mobil veri ayarları tamamlanmış olacaktır.

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments